Za nami pierwszy dzień wydarzeń piłkarskich na Lotto Plaży Wolności 2019. Kopanie piłki na piasku w centrum Poznania rozpoczęli najmłodsi piłkarze – Skrzaty i uczniowie szkół podstawowych.

Czwartkowe zmagania wraz z Wielkopolskim ZPN zorganizowały Poznański Bank Spółdzielczy oraz Kancelaria Brzoziewska-Kędziora. Emocje piłkarskiej rywalizacji czuć było na Placu Wolności już od godziny 9:00, kiedy to rozpoczęły się otwarte mistrzostwa w beach soccerze szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn z całej Wielkopolski, prym wiedli jednak uczniowie z Poznania. Siła i precyzja uderzeń z dziewięciu metrów w połączeniu ze znakomitą dyspozycją bramkarza dały końcowy triumf Szkole Podstawowej nr 51. Gorycz porażki, ale i radość z drugiej pozycji przeżywali główni faworyci – reprezentacji słynnej „Trzynastki„. Trzecie miejsce przypadło z kolei Szkole Podstawowej nr 27.

Popołudnie należało do najmłodszych. Na boisku błyskawicznie ustawiono trzy mniejsze place, by swoje zmagania mogły toczyć Skrzaty. To najniższa z kategorii wiekowych ujętych w Unifikacji Szkolenia PZPN i obejmuje dzieci 6-7-letnie. W trakcie rozgrywek obiekt stał się dosłownie plażą, ponieważ obok boisk powstawała niezliczona liczba piaskowych babek, tuneli, a nawet okazałe zamki. Futbol schodził na drugi plan, co wszak nikomu nie przeszkadzało, bo liczy się radość dzieci. Tym bardziej, że w rozgrywkach Skrzatów jak zwykle klasyfikacja nie była prowadzona i na koniec turnieju wszyscy jego uczestnicy otrzymali od organizatorów i sponsorów jednakowe medale i drobne upominki.

Jutro na Lotto Plaży Wolności pojawią się już seniorzy. Najpierw beach soccerowe boje stoczą poznańskie służby mundurowe i instytucje, a wieczorem pierwsze z głównych wydarzeń imprezy – mecz otwarcia Turnieju 3 Narodów, w którym zmierzą się młodzieżowe reprezentacje Polski i Czech.