W programie TVP3 “Koronawirus – Informator” radca prawny Radosław Kędziora z kancelarii Brzoziewska-Kędziora odpowiada na pytania zadawane przez widzów, które dotyczą najróżniejszych kwestii prawnych związanych z panującą pandemią koronawirusa.

W poniższych publikacjach poruszane są takie zagadnienia jak możliwości przebywania na terenach rekreacyjnych w czasie trwania restrykcji rządowych, a także dopuszczalność organizowania spotkań rodzinnych przy grillu. Ponadto pytania dotyczyły problemów prowadzenia przedsiębiorstwa podczas zawieszenia działalności w czasie epidemii oraz zmniejszonych wypłat, które wynoszą mniej niż ustalona najniższa kwota krajowa. Widzowie pytali także o możliwość wstępu do lasów i kontaktach z innymi osobami. Mec. Radosław Kędziora omawia również sytuacje, w których policja może wylegitymować obywateli oraz tłumaczy kwestie odwiedzin dziecka w przypadku rodziców rozwiedzionych.

Zadawane pytania dotyczą bardzo wielu obszarów życia – merytoryczne odpowiedzi pomagają podjąć odpowiednie kroki w tych trudnych czasach, a także rozwiewają wątpliwości, które niepokoją społeczeństwo.

Porady prawne cz.1

Porady prawne cz.2

Porady prawne cz.3