W tym roku do Polski ponownie zawitają gwiazdy światowego windsurfingu! W dniach 30.06.2019 r. – 06.07.2019 r. w Pucku odbędą się prestiżowe regaty – Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil.

Tegoroczne regaty będą niezwykłe, ponieważ na starcie spodziewana jest czołówka światowa klasy windsurfing, wielokrotni Mistrzowie Świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich, profesjonalni zawodnicy na co dzień ścigający się w zawodowej lidze PWA. Będzie to też okazja do konfrontacji najlepszych polskich żeglarzy deskowych z kadry narodowej z czołówką światową.

Nasz kraj będą reprezentowali m.in. :

  • medaliści Mistrzostw Świata: Piotr Myszka i Paweł Tarnowski oraz brązowy medalista olimpijski klasie RSX Przemysław Miarczyński,
  • utytułowani zawodnicy w klasie Formuła Windsurfing: Wojciech Brzozowski i Hubert Mokrzycki,
  • nasz najlepszy zawodnik na co dzień ścigający się wśród zawodowców z PWA – Maciej Rutkowski.

30 czerwca o godzinie 18:00 przewidziane jest uroczyste rozpoczęcie mistrzostw z huczną paradą pomiędzy rynkiem, a portem oraz koncerty muzyczne. Punktem kulminacyjnym ma być uroczyste rozdanie nagród 6 lipca z wręczeniem medali przez ważne osobistości Pomorza z teatralnym i muzycznym finałem.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych do Pucka: będzie to wielkie święto windsurfingu, które sponsoruje m.in. Kancelaria Brzoziewska-Kędziora!