Wyjeżdżając na wakacje, zależy nam na tym, aby jak najlepiej odpocząć. Nie chcemy wtedy niczym się przejmować. Aby mieć pewność, że wszelkie zmartwienia rzeczywiście odejdą na drugi plan, dużo osób decyduje się na zakup ubezpieczenia turystycznego, które może okazać się pomocne w niespodziewanych sytuacjach. Sprawdź, co dokładnie obejmuje i czy warto je wykupić!

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to przydatna rzecz, bez której wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu na wakacje. Dla tych, dla których jest to coś nowego, wyjaśniamy, z czego tak właściwie składa się takie ubezpieczenie. Kupując ubezpieczenie turystyczne, możemy spodziewać się w nim:

  • Ubezpieczenia zdrowotnego – pozwoli nam ono na wykonanie potrzebnych usług medycznych i wykonanie badań nawet za granicą. 
  • Transportu medycznego bądź transportu do kraju – dzięki niemu nie będziemy musieli obawiać się o koszt transportu, bowiem ubezpieczenie zapewni nam bezpłatny przejazd na terenie kraju, a także powrót do kraju w razie potrzeby. 
  • Ubezpieczenia assistance – to coś, dzięki czemu możemy skorzystać z pomocy bądź porady przez cały czas trwania wyjazdu. 
  • NNW – jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wydatków, poprzez które nie będziemy musieli obawiać się przykrych skutków niespodziewanych zdarzeń. 
  • Ubezpieczenia bagażu w podróży – niezwykle przydatne w momencie, w którym nasz bagaż się zgubi lub ulegnie zniszczeniu. 4

W jakich sytuacjach może się przydać?

Ubezpieczenie turystyczne okaże się wielką pomocą w różnych nieszczęśliwych wypadkach. Oferuje szerokie wsparcie zwłaszcza w przypadku, w którym dopadnie nas choroba lub nieprzyjemna dolegliwość w trakcie podróży. Kiedy nasze zdrowie podupadnie, możemy liczyć na profesjonalną pomoc bądź niezbędne badania. Co więcej, również w razie zdarzeń losowych, takich jak kradzież czy zgubienie bagażu możemy liczyć na wsparcie.

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Wielu z nas może wciąż zastanawiać się, czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Może wydawać się nam, że do tej pory podczas podróży nie przydarzyło nam się nic niecodziennego, więc w przyszłości również tak zostanie. Zawsze jednak warto pozostać ostrożnym – nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć. Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków, zwłaszcza w obcym kraju, zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne wydaje się kluczowe. Zapewni nam ono komfort psychiczny, dzięki któremu będziemy mogli w pełni wypocząć na naszych wymarzonych wakacjach. Co więcej, cena ubezpieczenia turystycznego jest jak najbardziej przystępna – pomyślmy o tym, jakie koszty zmuszeni bylibyśmy ponieść, gdyby rzeczywiście przydarzył nam się nieszczęśliwy wypadek.

Ubezpieczenie na wakacje to dodatkowy środek ostrożności, który może sprawić, że odetchniemy z ulgą podczas wyjazdu. Kupując je, możemy liczyć na ubezpieczenie kosztów leczenia czy NNW. W niektórych sytuacjach lepiej dmuchać na zimne – zaopatrzenie się w ubezpieczenie turystyczne spowoduje, że nawet gdy dojdzie do niekorzystnej sytuacji, nie będziemy musieli się obawiać.